Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.

iTechGuides is reader-supported. When you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more

DeepCool MATREXX 55 MESH V4 C to mid-tower dla płyt Mini-ITX, Micro-ATX i ATX, zaprojektowany wokół przewiewnego frontu oraz czterech fabrycznych wentylatorów ARGB PWM. Pomieści kartę graficzną o długości do 370 mm, chłodzenie procesora do 165 mm i zasilacz ATX do 170 mm. Największe zastrzeżenia dotyczą wykonania: cienkiej, podatnej na uginanie blachy, wyłamywanych zaślepek PCIe i ostrożnego zdejmowania szklanego panelu.

To rozsądna baza do budżetowego komputera, jeśli ważniejsze są miejsce i możliwość rozbudowy chłodzenia niż wyciszenie, sztywność konstrukcji albo dopracowany montaż. Dostępne materiały opisują budowę i wrażenia z użytkowania, ale nie zawierają porównawczych pomiarów temperatur ani hałasu, więc sama liczba wentylatorów nie jest dowodem przewagi termicznej.

Najważniejsze informacje o MATREXX 55 MESH V4 C

Oficjalna nazwa modelu brzmi MATREXX 55 MESH V4 C. Numer produktu to R-MATREXX55-BCAGA4-G-4, a kod EAN: 6933412774334. Pełną kartę producenta znajdziesz na stronie DeepCool. Litera V4 C ma znaczenie: oferty starszych wariantów MATREXX 55 lub MESH mogą mieć inne wyposażenie i limity, dlatego przed zakupem trzeba sprawdzić dokładne oznaczenie.

Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.
Parametr Wartość
Typ Obudowa mid-tower
Wymiary producenta 421 × 215 × 483 mm
Masa netto według producenta 6,5 kg
Materiały ABS, stal SPCC, szkło hartowane
Obsługiwane płyty główne Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Maksymalna długość karty graficznej 370 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 165 mm
Maksymalna długość zasilacza ATX 170 mm
Zatoki na dyski Dwa miejsca 3,5 cala i dwa miejsca 2,5 cala; jedno miejsce 3,5 cala można przekształcić w 2,5 cala
Panel I/O USB 3.0, USB Type-C, audio combo, przycisk sterowania ARGB

Producent podaje masę 6,5 kg, natomiast recenzja Roberta Żabińskiego w WhatNext.pl podaje 6,9 kg. To nierozstrzygnięta rozbieżność między specyfikacją a konkretnym egzemplarzem, dlatego przy planowaniu transportu bezpieczniej przyjąć, że obudowa waży około 6,5–6,9 kg przed zamontowaniem podzespołów.

#1 Best Overall
Elebase USB to USB C Adapter for iPhone 18 Pro Max,USBC Car Charger Adapter | 4Pack Type C Female to A Male Cable Converter for Apple Duo 17 16 15 14 Plus,iWatch Watch 12 11 10,iPad 9 8 Air,Airpods 5 4
  • Read Before You Buy — No Video Output: These adapters support charging and USB 2.0 data transfer, but cannot transmit video signals. Except for standard USB webcams (which use USB data only), they are not compatible with HDMI/DisplayPort cables, video-capable USB-C hubs, or docking stations with video output.
  • Convert USB-A Ports to USB-C: Designed to connect USB-C earphones, cables, flash drives, card readers, and other USB-C accessories to standard USB-A ports. Plug-and-play with no drivers or software required.
  • Aluminum Alloy Housing: Built with a sturdy aluminum alloy shell that aids in heat dissipation and protects against daily wear and scratches. Designed to maintain a stable and secure connection.
  • Compact & Travel-Friendly: The ultra-compact design allows the adapter to stay plugged into your device without blocking adjacent ports or adding bulk, reducing wear and tear on your original USB ports.
  • 12-Month Warranty: Backed by a 12-month manufacturer warranty for peace of mind. Designed to meet strict quality control standards for reliable everyday performance.

Przepływ powietrza: co faktycznie dostajesz w zestawie

Front jest wykonany z drobnej metalowej siatki. Za nim producent montuje trzy wentylatory 140 mm ARGB PWM, a z tyłu znajduje się jeden wentylator 120 mm ARGB PWM. Łącznie są więc cztery fabryczne jednostki. Sterowanie podświetleniem odbywa się przyciskiem na panelu I/O; wentylatory PWM można podłączyć do odpowiednich złączy płyty głównej lub kontrolera zgodnie z instrukcją.

Góra obudowy ma perforację i magnetyczny filtr, który można zdjąć bez narzędzi. Przewidziano tam dwa miejsca na wentylatory 120 lub 140 mm. Osłona zasilacza ma dwa miejsca na wentylatory 120 mm. Producent wymienia także konfiguracje montażu z przodu i z tyłu, dlatego przed zakupem dodatkowych elementów warto rozrysować, gdzie mają trafić nawiew i wywiew.

  • Fabryczny układ: trzy wentylatory 140 mm z przodu wtłaczają powietrze, a tylny 120 mm je usuwa.
  • Rozbudowa góry: dwa wentylatory 120/140 mm mogą poprawić odprowadzanie ciepła znad procesora i sekcji zasilania.
  • Osłona PSU: dwa wentylatory 120 mm są opcją dla zestawu z dodatkowymi źródłami ciepła w dolnej części, ale trzeba uwzględnić okablowanie i długość karty.
  • Filtracja: magnetyczny filtr jest na górze; recenzent nie odnotował osobnego filtra przedniego.

Takie rozmieszczenie sugeruje konstrukcję nastawioną na przepływ powietrza, lecz nie zastępuje testu. W opublikowanych materiałach nie ma zestawu pomiarów temperatur i hałasu wykonanych w tych samych warunkach dla innych obudów. Nie można więc uczciwie obiecać konkretnego spadku temperatury ani niższego poziomu dźwięku.

Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.
Rank #2
Anker USB-C Hub, 5-in-1 USB Hub for Laptops, 4K HDMI Multiport Adapter | USB C Dongle with 90W Max Power Delivery, 3×5Gbps USB A Data Ports, for MacBook, Dell, and More (Charger Not Included)
  • 5-in-1 USB-C Hub: Experience comprehensive connectivity featuring a Power Delivery input, two USB-A 2.0 ports, a USB-A 3.0 port, and an HDMI port. (Note: The USB-C power delivery input port is only for connecting an external wall charger to power your laptop and cannot power peripheral devices.)
  • 90W Pass-Through Charging: Achieve optimal charging with 90W pass-through power to your laptop, supported by a total input of 100W, with the hub reserving 10W for operational efficiency. (Note: Wall charger not included.)
  • Quick Data Transfers: Accelerate your productivity with rapid data transfers using a high-speed 5Gbps USB 3.0 port and two 480Mbps USB 2.0 ports.
  • 4K HDMI Display: Enhance your visual experience with a hub capable of delivering 4K resolution at 30Hz in both mirror and extend modes. Please note that this hub is compatible with MacBook (macOS 12 and newer), Windows 10 and 11, ChromeOS, and laptops equipped with DP Alt Mode and Power Delivery. Note: This device is not compatible with Linux.
  • What You Get: Anker USB-C Hub (5-in-1, 4K HDMI), welcome guide, 18-month warranty, and our friendly customer service.

Kompatybilność podzespołów i planowanie miejsca

Karta graficzna

Limit długości GPU wynosi 370 mm. Porównaj go z długością konkretnego modelu podaną przez producenta karty, a nie tylko z nazwą układu graficznego. Zostaw miejsce na przewody zasilające wychodzące z boku lub z góry karty; ich zagięcie przy szybie może wymagać kilku dodatkowych centymetrów. Długa chłodnica zamontowana z przodu może zmniejszyć dostępny prześwit, dlatego długość karty i położenie radiatora trzeba sprawdzać razem.

Chłodzenie procesora

Wieżowe chłodzenie CPU może mieć do 165 mm wysokości. Zmierz całkowitą wysokość radiatora z wentylatorem i porównaj ją z tym limitem. Jeśli wentylator jest przesuwany w górę nad modułami RAM, realna wysokość może wzrosnąć. Wysokie moduły pamięci mogą też kolidować z przednim wentylatorem dużej wieży.

Zasilacz

Dopuszczalna długość zasilacza ATX to 170 mm. Koszyk HDD można wyjąć, aby zwiększyć prześwit dla PSU. Przed demontażem koszyka przygotuj plan prowadzenia przewodów: usunięcie go zwalnia przestrzeń, ale odbiera część wygody przy montażu dysków 3,5 cala.

Rank #3
Sale
Anker USB C Hub, 7in1 Multi-Port USB Adapter, 4K@60Hz USBC to HDMI Splitter | 85W Max PD, 2 USB 3.0 & 1 USBC Data Ports, SD/TF Card Reader, for Laptops/Mac and Other Type C Devices (Charger Not Included)
  • Sleek 7-in-1 USB-C Hub: Features an HDMI port, two USB-A 3.0 ports, and a USB-C data port, each providing 5Gbps transfer speeds. It also includes a USB-C PD input port for charging up to 100W and dual SD and TF card slots, all in a compact design.
  • Flawless 4K@60Hz Video with HDMI: Delivers exceptional clarity and smoothness with its 4K@60Hz HDMI port, making it ideal for high-definition presentations and entertainment. (Note: Only the HDMI port supports video projection; the USB-C port is for data transfer only.)
  • Double Up on Efficiency: The two USB-A 3.0 ports and a USB-C port support a fast 5Gbps data rate, significantly boosting your transfer speeds and improving productivity.
  • Fast and Reliable 85W Charging: Offers high-capacity, speedy charging for laptops up to 85W, so you spend less time tethered to an outlet and more time being productive.
  • What You Get: Anker USB-C Hub (7-in-1), welcome guide, 18-month warranty, and our friendly customer service.

Radiatory chłodzenia cieczą

Pozycja Obsługiwane rozmiary według producenta
Przód 120, 140, 240, 280 i 360 mm
Góra 120, 140, 240 i 280 mm
Tył 120 mm

Podany rozmiar oznacza zgodność nominalną, a nie gwarancję każdej kombinacji. Grubość radiatora i wentylatorów może ograniczyć miejsce na płytę główną, pamięć RAM albo kartę graficzną. Przy chłodnicy na górze zmierz odległość od górnej krawędzi płyty do panelu; przy chłodnicy z przodu sprawdź jednocześnie długość GPU i położenie koszyka dysków.

Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.

Dyski

W obudowie są dwa miejsca 3,5 cala oraz dwa miejsca 2,5 cala. Jedno miejsce 3,5 cala można zmienić w miejsce 2,5 cala. To wystarcza do typowego komputera z jednym lub dwoma dyskami talerzowymi i kilkoma SSD, ale konfigurację trzeba zaplanować przed poprowadzeniem przewodów, zwłaszcza jeśli koszyk HDD ma zostać usunięty dla dłuższego zasilacza.

Co sprawdzić przed montażem

  1. Zmierz kartę graficzną. Porównaj jej długość łącznie z ewentualnym przednim radiatorem z limitem 370 mm. Dodaj przestrzeń na przewód zasilający.
  2. Sprawdź chłodzenie CPU. Wysokość radiatora z wentylatorem musi mieścić się w 165 mm, a przesunięcie wentylatora nad wysoką pamięcią może zmienić wynik.
  3. Wybierz pozycję radiatora. Zdecyduj, czy ważniejsza jest chłodnica 360 mm z przodu, czy maksymalna długość GPU; te elementy mogą ograniczać się wzajemnie.
  4. Zweryfikuj zasilacz. Jednostka ATX do 170 mm mieści się według specyfikacji. Przy dłuższym modelu zaplanuj wyjęcie koszyka HDD, o ile nie potrzebujesz jego zatok.
  5. Rozplanuj wentylatory. Zachowaj nawiew z przodu i wywiew z tyłu lub góry. Dodatkowe wentylatory nie są automatycznie korzystne, jeśli zwiększają hałas albo utrudniają prowadzenie kabli.
  6. Sprawdź port USB-C. Producent wymienia Type-C, lecz nie podaje na karcie produktu jego generacji. Recenzja określa go jako USB-C 2.0, więc przed zakupem urządzeń wymagających wyższej przepustowości potwierdź parametr w instrukcji lub u sprzedawcy.

Montaż i codzienna obsługa: budżetowe kompromisy

Największej ostrożności wymaga panel ze szkła hartowanego. Jest mocowany klasycznymi śrubami w narożnikach. Po odkręceniu ostatniej śruby panel nie ma dodatkowego zabezpieczenia przed wypadnięciem. Robert Żabiński ostrzega: „Po odkręceniu ostatniej śruby panel nie jest już w żaden sposób zabezpieczony przed samoczynnym odpadnięciem, dlatego podczas demontażu zalecam cały czas przytrzymywać go drugą ręką.” Cytat pochodzi z recenzji opublikowanej 7 września 2026 r. w WhatNext.pl.

Rank #4
Sale
UGREEN USB to USB C Adapter Combo 4-Pack, 10Gbps USB C Converter Space Gray | Data transfer & Fast charging for MacBook, iPhone 17/16/15, iPad, Samsung Galaxy, Apple Watch
  • Dual Converters, Infinite Potential:Includes 2× USB C male to USB A female adapters and 2× USB A male to USB C female adapters. Perfect for a wide range of uses—tablets with Bluetooth keyboards, expand USB ports on macbook, and more. Two different converters for all your daily needs
  • Next-Level 10Gbps & 3A Charging: No more slow 480Mbps, this usb to usb c adapter has a transfer speed of up to 10Gbps, allowing you to do more transferring in less time. This usb adapter fits both USB A and USB C charger, supporting up to 3A fast charging
  • Upgraded Exquisite Craftsmanship: With an aluminum alloy housing and metal connector, the usbc to usb adapter is extremely durable and sturdy. Rigorously tested to withstand more than 10,000 times of plugging and unplugging, ensuring long-lasting performance
  • Broad Compatible: The usb c to usb adapter widely supports all USB C/ USB A devices like laptops, tablets, cellphones, car chargers, and phone chargers. Such as compatible with MacBook Pro/Air 2023/2022, Thunderbolt 4/3 Devices,Apple MagSafe Watch 9/8/7/SE/Ultra, iPad Pro 2022/2021, Samsung Galaxy S23/S20/S10, and iPhone 17/16/15 Pro. Plug and play
  • Please Note: To reach 10Gbps speed, keep the cable under 3.3 ft. For USB A Male to USB C adapters, try flipping the USB C connector. USB C Male to USB A adapters support bidirectional 10Gbps transfer within 3.3 ft

Podczas zdejmowania połóż drugą rękę na środku szyby, odkręcaj śruby przy obudowie ustawionej stabilnie i odłóż panel na miękką powierzchnię. Nie przenoś obudowy z odkręconą szybą. To prosta czynność, ale brak zatrzasku lub prowadnicy zwiększa ryzyko przypadkowego upuszczenia panelu.

Recenzent opisuje stalowe panele jako cienkie i podatne na uginanie. Nie jest to pomiar trwałości ani dowód na awaryjność, ale podczas montażu warto podpierać blachę przy dokręcaniu i nie używać nadmiernej siły. Siedem zaślepek PCIe jest wyłamywanych. Po usunięciu nie można ich ponownie założyć, więc przed wyłamaniem zaznacz dokładnie pozycję karty i wszystkie potrzebne sloty.

Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.

W zestawie nie ma podpórki dla ciężkiej karty graficznej. Jeśli karta jest długa lub masywna, można użyć osobnego, uniwersalnego wspornika, ale trzeba sprawdzić, czy nie zasłoni wentylatorów i nie utrudni dostępu do dolnych złączy płyty. Sama obudowa nie dostarcza takiego elementu.

Best Value
Anker USB C Hub, 5-in-1 USBC to HDMI Splitter with 4K Display | 85W Max PD, 1 Powered USB-C 5Gbps & 2 Powered USB-A 3.0 5Gbps Data Ports, for MacBook Pro, MacBook Air, Dell and More (Black)
  • 5-in-1 Connectivity: Equipped with a 4K HDMI port, a 5 Gbps USB-C data port, two 5 Gbps USB-A ports, and a USB C 100W PD-IN port. Note: The USB C 100W PD-IN port supports only charging and does not support data transfer devices such as headphones or speakers.
  • Powerful Pass-Through Charging: Supports up to 85W pass-through charging so you can power up your laptop while you use the hub. Note: Pass-through charging requires a charger (not included). Note: To achieve full power for iPad, we recommend using a 45W wall charger.
  • Transfer Files in Seconds: Move files to and from your laptop at speeds of up to 5 Gbps via the USB-C and USB-A data ports. Note: The USB C 5Gbps Data port does not support video output.
  • HD Display: Connect to the HDMI port to stream or mirror content to an external monitor in resolutions of up to 4K@30Hz. Note: The USB-C ports do not support video output.
  • What You Get: Anker 332 USB-C Hub (5-in-1), welcome guide, our worry-free 18-month warranty, and friendly customer service.
Independent reader supportYour contribution helps us test, update, and keep practical guides available for everyone.Support on Ko-Fi

Panel przedni, filtr i okablowanie

Panel I/O oferuje USB 3.0, USB Type-C, gniazdo audio combo oraz przycisk ARGB. Brak informacji o generacji USB-C na stronie producenta oznacza, że nie należy zakładać szybkości typowej dla nowszych standardów bez potwierdzenia w dokumentacji konkretnego egzemplarza. Recenzja WhatNext opisuje ten port jako USB 2.0.

Magnetyczny filtr górny można zdjąć bez narzędzi i wyczyścić poza obudową. Recenzja wskazuje brak osobnego filtra z przodu, więc drobny kurz może łatwiej trafiać przez siatkowy front. Regularne czyszczenie wentylatorów i przedniej siatki jest ważniejsze niż sama obecność czterech wentylatorów. Filtr zasilacza nie został wyszczególniony w dostępnych materiałach, dlatego nie należy dopisywać mu konkretnej konstrukcji.

Cena, gwarancja i aktualność oferty

Recenzja WhatNext.pl z 7 września 2026 r. podaje sugerowaną cenę 219 zł. To kwota przypisana do tego dnia i nie jest potwierdzeniem bieżącej ceny w konkretnym sklepie. Przed zakupem sprawdź, czy oferta dotyczy dokładnie wariantu V4 C oraz czy zawiera cztery wentylatory ARGB PWM, ponieważ starsze wersje MATREXX 55 mogą mieć inne parametry.

Special offer. See more information about Outbyte and uninstall instructions. Please review EULA and Privacy policy.

Producent prowadzi osobną stronę wsparcia gwarancyjnego, ale w dostępnej karcie nie podano długości ochrony. Recenzja wymienia dwa lata; należy traktować to jako informację z recenzji, a nie deklarację producenta. Warunki mogą zależeć od kraju i sprzedawcy, więc sprawdź je w dokumentach zakupu.

Dla kogo ta obudowa ma sens

Dobry wybór, gdy:

  • budujesz komputer ATX lub Micro-ATX i potrzebujesz dużego limitu karty graficznej;
  • chcesz otrzymać cztery wentylatory ARGB PWM bez kompletowania podstawowego zestawu osobno;
  • planujesz chłodzenie powietrzne do 165 mm albo radiator do 360 mm z przodu;
  • akceptujesz ręczne pilnowanie filtrów i ostrożny demontaż szyby;
  • priorytetem jest cena i przestrzeń montażowa, a nie sztywność blachy czy rozbudowane zabezpieczenia paneli.

Lepiej poszukać innej konstrukcji, gdy:

  • często wymieniasz podzespoły i oczekujesz paneli z bezpiecznymi zatrzaskami;
  • potrzebujesz wielokrotnie zakładać zaślepki PCIe;
  • montujesz bardzo ciężką kartę i nie chcesz dokupować wspornika;
  • ważny jest potwierdzony szybki standard USB-C na przednim panelu;
  • oczekujesz twardej, sztywnej obudowy albo fabrycznych pomiarów hałasu i temperatur.

Werdykt

MATREXX 55 MESH V4 C oferuje dużo miejsca, kompatybilność z pełnowymiarowymi podzespołami i sensowny zestaw czterech wentylatorów. Jej przewiewny front, górny filtr magnetyczny oraz możliwość montażu dużych radiatorów tworzą dobrą bazę dla budżetowego komputera. Ceną za niską klasę cenową są cienkie panele, wyłamywane zaślepki PCIe, brak podpórki GPU i mniej bezpieczny sposób mocowania szyby. Kupując ją, wybierasz przestrzeń i wyposażenie, a nie najwyższą kulturę montażu.

Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on Amazon at the time of purchase will apply.